Teknik DetaylarAkıllı ev sistemleri, yaşadığımız mekanda kullandığımız tüm donanımları tek bir merkezden kontrol etmemizi sağlar. Akıllı ev sistemleri kullanıcısına güven ve tasarruf sağlar.

Akıllı ev sistemleri, günlük yaşamımızda kullandığımız evlerimizin standart ihtiyaçları olan aydınlatma, ısıtma-soğutma, güvenlik, eğlence, bahçe sulama, vb. sistemlerini bize gereksiz yere zaman kaybettirmeden tek merkezden ve bizim önceden verdiğiniz komutları uygulayarak yönetir.

Akıllı ev sistemleri bir çok komutu arka arkaya uygulayarak, bize gereksiz yere zaman kaybettiren rutin işlerimizi bir çırpıda gerçekleştirebilir. Örneğin gece belirli saatlerde evimizdeki herhangi bir lamba anahtarı ile tüm evin ışıklarını açabilir, eve gelmeden uzaktan cep telefonunuzdan göndereceğiniz SMS ile tüm cihazları, lambaları, bahçe aydınlatmasını açıp kapayabilir, evde olmadığımız zamanlarda herhangi bir hareket algılandığında siren çalıp, ışıklar açabilir bize veya komşularımıza sms gönderebilir, dört kanal müzik yayın sistemi ile evin tüm odalarından müzik yayını yapabilir, kolaylıkla tanımlayacağımız atmosfer özelliği ile her bir odanın veya evin tamamının ısıtma ve soğutmasını mevsimsel durumlara göre arzu ettiğimiz ölçülerde ayarlayabilir, periyodik olarak yapılması gereken bahçe sulamasını mevsim, ay, hafta, hatta gün bazında ayarlayarak otomatik olarak yapmanızı sağlayabilir, gaz kaçağı veya su basması durumlarında sistem, otomatik olarak devreye girerek vanaları kapatabilir ve bu sayede klasik güvenlik sistemlerinin yapamadığı önleyici tedbirleri de almanıza yardımcı olabilir.